Kotlářská tehdy a nyní: Výstava na schodišti děkanátu

Na schodišti děkanátu a Kotlářské si můžete prohlédnout výstavu 15 posterů, které představují obrazem i slovem proměnu historicky prvního areálu naší fakulty. Výstava představuje vybrané fotografie z Archívu Masarykovy univerzity. Ty sloužily jako vodítko pro známého brněnského fotografa, Libora Teplého, který s použitím deskového fotoaparátu nafotil současnou podobu míst na historických fotkách, a to ze stejného úhlu pohledu. Proměna místa je tak jasně zřetelná, ať už jde o modernizaci vozovek, zaslepení komínů, zastavění proluk budov, a také vzrůstu vegetace.

9. 5. 2022 Zuzana Jayasundera

Fotografie doplňují texty Magdalény Chytré, vedoucí Botanické zahrady PřF MU, která se o historii areálu dlouhodobě zajímá, a ví o řadě proměn, jimiž areál prošel. Výstava bude na schodišti děkanátu do září, a pak se přesune do Univerzitního kampusu Bohunice, kde bude umístěna v koridoru vedoucím ke knihovně. Věříme, že se vám výstava bude líbit.

Foto: Leoš Verner, Barbora Kameníková