Ohlédnutí za PhD dnem 2022

Dne 14. září 2022 se v univerzitním kampusu Bohunice uskutečnil mezifakultní PhD day. Akce byla koncipována jako informační setkání pro nové doktorandy, které jim poskytlo potřebné informace týkající se doktorského studia, možností mezioborové přípravy, studentských soutěží a prezentace oblíbených mobilitních programů. Pozváni byli také stávající studenti magisterského studia, kteří již nyní o doktorském studiu uvažují. PhD day jim tak umožnil poodhalit očekávání, která na ně toto studium bude klást, ale také výhody, které jim může přinést.

27. 9. 2022 Linda Nosková

Foto: Martin Indruch

Během PhD dne se účastníkům představily všechny zúčastněné fakulty (MUNI SCI, MUNI SPORT, MUNI MED, MUNI PHARM) a CEITEC Institut prostřednictvím svých zástupců, kteří se podělili o možnost podpory svých doktorandů prostřednictvím mentoringu, TAC (Thesis Advisory Committee) a sociálních sítí pro budování vědecké komunity.

Jedním z vrcholů letošního doktorandského dne bylo podepsání Memoranda o spolupráci při rozvoji doktorského studia mezi fakultami v Univerzitním kampusu Bohunice (MUNI SCI, MUNI SPORT, MUNI MED), Farmaceutickou fakultou a CEITEC Institutem. Toto spojení umožnilo užší spolupráci a sdílení v oblasti mezioborového vzdělávání doktorandů. Byla tím připravena půda pro vznik nového studijního programu MUNI Mendel Doctorandus, jehož slavnostního představení se v rámci doktorandského dne ujal proděkan Přírodovědecké fakulty Luděk Bláha.

Nový obor MUNI Mendel Doctorandus nabízí svým studentům možnost mezioborového vzdělávání, získání měkkých dovedností a prodloužené zahraniční stáže. V neposlední řadě, úspěšný absolvent tohoto programu získá také evropský doktorát, což je nepochybně velkým benefitem v profesní kariéře našich doktorandů.