Velvyslanec Chilské republiky v ČR navštívil naši fakultu

Naše přírodovědecká fakulta měla tu čest na své půdě přivítat vzácnou návštěvu – přijel velvyslanec Chilské republiky v České republice pan Patricio Utreras a konzul pan Carlos Gajardo.

15. 6. 2020

Za Přírodovědeckou fakultu MU chilskou delegaci přivítali děkan doc. Tomáš Kašparovský, ředitel Geografického ústavu PřF MU doc. Petr Kubíček a hlava Českého antarktického výzkumného programu doc. Dan Nývlt. Tématem setkání byla nejen vědecká a logistická spolupráce Chile a České republiky v Antarktidě a vzpomínky na loňskou společnou výstavu fotografií pořádanou Českým antarktickým nadačním fondem, ale také např. možnosti vzájemných výměnných pobytů pro studenty a akademiky.

Za milou a inspirativní návštěvu panu velvyslanci moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci s jeho zastupitelským úřadem i vědeckými kolegy za oceánem!

Foto: Pavel Kapler