Festival vědy s JMK

Máš doma malého vědce? Zajímá tě, kde všude je věda prospěšná? Pak je právě pro tebe určen Festival vědy, kde pro tebe připravili zajímavý program i vědci z naší fakulty!

Kolegové z Ústavu matematiky a statistiky ti poodhalí trochu matematiky, která je ukryta všude kolem nás. Prozkoumají s tebou matematické tajemství bublifuku a různých mýdlových bublin. Ukáží ti matematickou vizi cestování pro budoucí generace, díky níž se z Brna do Prahy dostaneš za necelých 6 minut. A také si z lega postavíš stroj na náhodu a zjistíš, jak počítají rostliny.

Odebíral/a jsi někdy vzorkovačem sedimenty? Rovnal/a jsi špičky do krabičky na čas? Stavěl/a jsi z těstovin strukturní vzorce chemických polutantů (DDT, dioxinů)? Ne? Přijď si vyzkoušet nejen tyto náročné činnosti na zručnost na stánek RECETOX!

Nové znalosti a dovednosti můžeš získat také v oboru teoretické fyziky a astrofyziky díky. Budeš si moci postavit vlastní raketu a vypustit ji, otestovat svoje znalosti v astronomickém kvízu, zkusit si poznávačku vesmírných objektů nebo souhvězdí. V případě bezoblačného počasí bude možné pozorovat fotosféru a chromosféru Slunce speciálními dalekohledy.

Chceš vědět, jak se budeš pohybovat po požití alkoholu? Jaké budou tvé reakce a zda zvládneš projít slalom či se trefit do koše? Viděl jsi už někdy plíce kuřáka a víš, jak kouření působí na plod v těle matky? Přijď ke stánku vědců z laboratoře Bioskop MU.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.