Prof. dr. André Anders: významný fyzik bude přednášet na Ústavu fyzikální elektroniky

  • 9. března 2020
    10:00
  • Ústav fyzikální elektroniky

Speciální přednášky s

prof. dr. André Andersem

Leibniz Insitute of Surface Engineering

10:00 Cathodic arc physics and deposition of thin films

dolní zasedací místnost, děkanát

14:00 Getting published: The publication process in a peer-reviewed journal, and insight-views about the Dos and Don'ts for authors

horní zasedací místnost, děkanát

 

Prof. dr. André Anders

Prof. Dr. André Anders Ředitel institutu a vedoucí Oddělení precizních povrchův Leibnizově institutu v Lipsku (Německo)

Profesor Anders je od roku 2017 ředitelem Leibniz Institute of Surface Engineering, v Lipsku (Německo) a zároveň profesorem na Univerzitě v Lipsku v Applied Physics at the Felix Bloch Institute of Solid State Physics, Leipzig University. Předtím profesor Anders působil 25 let v Lawrence Berkeley National Laboratory v Berkeley, Kalifornie (USA).

Profesor Anders studoval fyziku ve Wroclawi, Berlíně, Moskvě a následně získal titul Ph.D. (Dr. rer. nat.) na Humboldtově univerzitě v Berlíně. Více než 30 let se zabývá jak základním, tak aplikovaným výzkumem v oblasti fyziky plazmatu i materiálových věd. Zapojuje se do organizování řady konferencí, kde působí ve vědeckých, technických nebo poradních panelech. Je autorem tří knih a více než 300 recenzovaných článků v odborných časopisech věnujících se fyzice a materiálovým vědám. Má h-index 67 a téměř 17 000 citací (dle Google Scholar v roce 2020). Od roku 2014 působí jako šéfredaktor časopisu Journal of Applied Physics (American Institute of Physics Publishing). Je členem mnoha fyzikálních komunit jako je například American Vacuum Society a v průběhu kariéry mu byla také udělena řada cen.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.