Tribute to Kurt Gödel 2020

  • 13. – 15. ledna 2020
  • Hvězdárna a planetárium Brno, Masarykova univerzita

Několik desítek odborníků se ve dnech 13. až 15. ledna setká v prostorách Hvězdárny a planetária Brno a Masarykovy univerzity a ve svých přednáškách a debatách naváží na inspirativní dílo slavného brněnského rodáka a světově uznávaného matematika a logika Kurta Gödela. Stane se tak v rámci konference Tribute to Kurt Gödel 2020.

Na seznamu přednášejících je hned dvanáct výjimečných osobností. Mezi nimi například profesor Matthias Baaz z Vídeňské univerzity, profesor Albert Visser z Utrechtské univerzity nebo docent Curtis Franks z Notredamské univerzity. Mezinárodní úspěhu pak dosáhli i čeští vědci profesor Pavel Pudlák z pražského Matematického ústavu AV, který je nositelem Ceny Neuron, a profesor Jiří Rosický z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Součástí konference bude udělení Ceny Kurta Gödela vynikající osobnosti, která přispěla k rozvoji odkazu a k popularizaci díla Kurta Gödela v jeho rodném městě i ve světě.

Konference je určena především odborníkům, ale ani laická veřejnost nepřijde zkrátka. Ve stejné době bude vydána mapa Kurt@BRNO#vy, která bude hravým průvodcem po stopách Kurta Gödela v jeho rodném městě. Součástí budou logické paradoxy i nejrůznější hříčky.

Více informací naleznete zde: https://www.physics.muni.cz/~godel/tribute2020/.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.