Ženy ve vědě, ženy na Přírodovědecké fakultě MU

V posledních letech roste zájem o problematiku postavení žen ve vědě. Masarykova univerzita, a tedy i naše fakulta, v současnosti pracují na sběru dat v rámci výzkumu ohledně postavení vědkyň zde působících.

5. 3. 2021

Uvědomujeme si že, gender je oblast, ve které je stále co zlepšovat. I proto jsme webové stránky Přírodovědecké fakulty MU obohatili o sekci Ženy ve vědě, ženy na Přírodovědecké fakultě. Zde sdílíme zkušenosti našich vědkyň se skloubením pracovního a rodinného života i jejich názory na postavení žen ve vědě. Zároveň zde naleznete statistické  informace o tom, jaké je postavení žen v české vědě, a kde lze v případě zájmu o tuto problematiku čerpat informace.

K podrobnějšímu pohledu na specifické postavení žen ve vědě včetně žen na naší fakultě nás vedl jednak náš projekt usilující o zkvalitnění personálních procesů, HR Award/HRS4R, ale také důraz, který je obecně této tématice věnován, včetně příprav nového rámcového programu financování výzkumu Horizon Europe, který podporuje aktivity v oblasti genderové rovnosti jako jedné ze základních hodnot výzkumu.