19. zasedání AS PřF MU ve funkčním období 2017-2020

10. 3. 2020 Milan Baláž

19. zasedání Akademického senátu PřF MU se konalo dne 9. března 2020 od 15 hodin v zasedací  místnosti děkanátu v areálu Kotlářská.

Schválený program zasedání:

1. Kontrola úkolů.
  2. Celkový neinvestiční rozpočet Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity jakožto součást souhrnného rozpočtu Masarykovy univerzity na rok 2020.
  3. Celkový investiční rozpočet Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity jakožto součást souhrnného rozpočtu Masarykovy univerzity na rok 2020.
  4. Organizační řád Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (účinný od 1. března 2020).
  5. Opatření děkana č. 1/2020 - Konkrétní výše poplatků za studium v akademickém roce 2020/2021.
  6. Opatření dekana Uskutečňovaní bakalářských a magisterských studijních programů.
  7. 11 úkolů pro environmentálně udržitelnou univerzitu.
  8. Různé.

Přijatá usnesení a závěry

1. Akademický senát PřF MU schválil celkový neinvestiční rozpočet Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity jakožto součást souhrnného rozpočtu Masarykovy univerzity na rok 2020.
  2. Akademický senát PřF MU se znepokojením sleduje rozdělení DKRVO na fakulty, které může negativně ovlivnit rozvoj excelentní vědy a výzkumu na PřF a navíc nekoreluje s hodnocením vědy pomocí Metodiky 17+.
  3. Akademický senát PřF MU schválil celkový investiční rozpočet Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity jakožto součást souhrnného rozpočtu Masarykovy univerzity na rok 2020.
  4. Akademický senát PřF MU projednal Organizační řád Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (účinný od 1. března 2020).
  5. Akademický senát PřF MU projednal Opatření děkana č. 1/2020 - Konkrétní výše poplatků za studium v akademickém roce 2020/2021.
  6. Akademický senát PřF MU projednal Opatření děkana Uskutečňovaní bakalářských a magisterských studijních programů.
  7. Akademický senát PřF MU projednal bod č. 7 schváleného programu zasedání a doporučuje hnutí Univerzity za klima, aby se obrátilo na děkana PřF MU.