Návrh vnitřního předpisu PřF MU - Volební řád AS PřF MU

bude projednávat Akademický senát PřF MU na svém zasedání 12.2.2024.

2. 2. 2024 Vít Kudrle

Děkan PřF předložil AS PřF MU návrh vnitřního předpisu PřF MU - Volebního řádu AS PřF MU.

Cílem novelizace Volebního řádu AS PřF MU je reagovat na změny ve fakultní i univerzitní legislativě, které nastaly v průběhu roku 2023, stejně tak jako na podněty, které poskytla Akademickému senátu PřF MU po řádných volbách konaných na jaře 2023 Volební a mandátová komise AS PřF MU. Předkládaná novela má ambici do maximální možné míry sjednotit znění Volebního řádu fakultního senátu se zněním na podzim roku 2023 novelizovaného Volebního řádu univerzitního senátu (účinného od. 1. prosince 2023). Tyto změny univerzitního volebního řádu se promítly rovněž do nových funkcionalit volební aplikace v IS MU, tj. aplikace E-volby, která je využívána jak ve volbách do AS MU, tak ve volbách do AS PřF MU.

Návrh bude projednávat Akademický senát PřF MU na svém zasedání 12.2.2024. Text návrhu Volebního řádu AS PřF MU naleznete  zde.