2. kolo soutěže Interní grantové agentury Masarykovy univerzity (IGA MU) bylo vyhlášeno

9. 9. 2021

IGA MU formou studentských grantů podporuje zvýšení kvality výuky spojené s výzkumem u studentů akreditovaných doktorských studijních programů. Je financována z finančních prostředků OP VVV IGA MU, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/19_073/0016943.

Info v kostce

• Oprávněným žadatelem o studentský grant může být jen student zapsaný na MU v doktorském studijním programu ve standardní době studia a současně v prezenční době studia. Řešitel musí být studentem doktorského studijního programu po celou dobu řešení grantu. Přihlášku však může podat ještě jako student Mgr. studia.
  • Žadatelem o studentský grant na rok 2022 může být i současný řešitel grantu IGA v roce 2021.
  • Délka studentského grantu činí 12 měsíců.
  • Doporučujeme, aby student a jeho školitel konzultovali záměr s předsedou oborové rady PhD.
  • Grantová žádost nesmí být zpracována na téma identické s tématem disertační práce studenta. Nesmí se jednat o téma vymezené zcela identicky (nesmí mít stejný název). Může se jednat o téma příbuzné či logicky související, rozšiřující v disertační práci řešenou problematiku.
  • Student musí během realizace grantu uskutečnit:
    a) min. jednu vzdělávací/výzkumnou aktivitu v zahraničí (stáž, letní škola, výzkumný pobyt, aktivní účast na konferenci,...);
    b) jednu další vzdělávací aktivitu;
    c) naplnit další vzdělávací cíle a výstupy stanovené v návrhu projektu.
  • Žádost se podává výhradně prostřednictvím ISEP a předkládá se v anglickém jazyce.

Délka trvání grantu: od 1. 1. 2022 do 31. 12. 2022

Výše grantu

Částka, kterou je možné získat na jeden studentský grant činí 479 160 Kč, z níž:
• 282 586,- Kč činí mzdové náklady řešitele vč. soc. a zdrav. pojištění (povinná výše pracovní kapacity řešitele je 0,5 úvazku formou DPČ během celého roku)
• 13 480,- Kč činí povinná odměna mentora (včetně odvodů)
• 111 220,- Kč činí další náklady ve výši ročně (cestovné, drobný majetek, služby apod.)
• 71 874,- Kč činí režijní náklady fakulty

Časový harmonogram soutěže

8. října 2021   Termín pro podání žádosti o posouzení Etickou komisí pro výzkum, pokud to téma návrhu vyžaduje. Více o žádosti zde.
10. října 2021   Termín pro vložení návrhu do ISEP ke kontrole na Oddělení pro projektovou podporu (hovorka@sci.muni.cz). Odpověď do 11.10.
14. října 2021 Fakultní termín pro odevzdání návrhů v ISEP. K tomuto datu již musí být kompletně schválená průvodka všemi schvalovateli (záložka Schvalování - "Uzavřít návrh a schvalovat elektronicky").
listopad-prosinec 2021 Hodnocení žádostí oponenty a hodnotícím panelem
1. 1. 2022–31. 12. 2022 Realizace studentského grantu, průběžné měsíční zprávy o činnosti
leden–březen 2023  Závěrečná zpráva o činnosti, zhodnocení grantu hodnotícím panelem

Detailní podklady k vyhlášení veřejné soutěže včetně pravidel soutěže jsou dostupné zde.

Kontaktní osoba: Ing. Martin Hovorka, hovorka@sci.muni.cz, 549 49 1412

Tipy

• Postupujte přesně dle Informačního listu studenta
  • Vzdělávací cíle a stanovené výstupy formulujte v návhu projektu maximálně konkrétně
  • Do rozpočtu projektu zařaďte náklady takto:

Cestovné: náklady spojené s cestami tuzemskými i zahraničními (jízdné, ubytování, stravné, poplatky za konferenci…) Do projektu nelze zahrnout kapesné.

Drobný hmotný a nehmotný majetek:
    PC, notebook, technické prostředky nebo majetek vše v hodnotě od 2 tisíc do 40 tisíc Kč

Kancelářský a ostatní spotřební materiál:
    Chemikálie, knihy, laboratorní potřeby, spotřební materiál, kancelářské potřeby

Služby:
    SW licence, online kurzy, služby od dodavatelů