MŠMT vyhlašuje jednostrannou výzvu k podávání návrhů společných česko-ukrajinských výzkumných projektů s dobou řešení 2021 - 2022 (MOBILITY)

9. 4. 2020

Ministerstvo školství a vědy Ukrajiny vyhlašuje jednostrannou výzvu k podávání návrhů společných česko-ukrajinských výzkumných projektů s dobou řešení 2021 - 2022 (MOBILITY)

Návrh společného projektu základního výzkumu předkládá pouze ukrajinský partner na základě dohody s českým partnerem. Do výzvy lze podat návrhy projektů z těchto oblastí: informační technologie, energetika, ekologie a racionální využívání přírodních zdrojů, biotechnologie, nové terapeutické metody a prevence nemocí, nové látky a materiály, aktuální zaměření ve strojírenství, sociální vědy, humanitní vědy a vědy o umění.

Vysoké školy na české straně mohou hradit náklady související s projektem pouze z prostředků svého rozpočtu.

Informace k výzvě jsou zde: http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/sdeleni-k-jednostranne-vyzve-ministerstva-skolstvi-a-vedy

Termín pro podání návrhu projektu na Ukrajině je do 25.5.2020.

Kontaktní osoba: Ing. Jitka Kosinová, jitkak@sci.muni.cz, tel: 549 49 3702 nebo 773 251 776