Evidence a uznávání zahraničních pobytů

Každý výjezd do zahraničí v rámci studia na MU, který je delší 14 dnů, se považuje za studijní či pracovní pobyt. V obou případech musí tato stáž či pobyt být součástí studia a v rámci studia na MU tedy i uznány. 

Uznání zahraničních pobytů se řídí:

Na každém ústavu je jedna osoba, která má na starosti uznávání pobytů studentů daného ústavu. Jedná se o tzv. oborové koordinátory, tedy osoby pověřené podle ustanovení čl. 3 odst. 4 a čl. 7 odst. 4 Směrnice MU č. 8/2011 Pravidla pro uznávání výsledků zahraničních studijních a pracovních pobytů studentů Masarykovy univerzity.

Podrobnější informace naleznete na webu Centra zahraniční spolupráce.

Před odjezdem - evidence pobytu

1) Vyplňte Learning Agreement, pokud jedete na studijní pobyt, nebo Training Agreement, pokud vyjíždíte na praktickou stáž. Na základě těchto dokumentů podepsaných koordinátory na daných katedrách či ústavech pak probíhá uznání pobytu po návratu.

V případě praktických stáží se obvykle uděluje 5 kreditů za měsíc stáže - toto, prosím, řešte se svým oborovým koordinátorem.

2) Před odjezdem na zahraniční pobyt vytvořte nový záznam o pobytu v ISu a nahrajte požadované dokumenty se všemi podpisy
-> Využijte aplikaci Evidence údajů o stážích, studijních a pracovních pobytech v ISu
-> vytvořte nový záznam, vyplňte požadované údaje a nahrajte dokument:
V rámci programu Erasmus+ se jedná o dokumenty Learning Agreement pro studijní pobyt, či Learning Agreement for Traineeships pro pracovní pobyt.
V rámci ostatních výjezdů se pak použijí dokumenty Learning Agreement, nebo Training Agreement (pro ostatní programy).

Podrobnější návod naleznete zde.

3) Využijte Váš pobyt na maximum!
Před odjezdem domů nezapomeňte na Confirmation of Study Period/Confirmation of Placement- ten Vám podepíše zodpovědná osoba na zahraniční instituci.

NEZAPISUJTE SI PŘEDMĚTY, KTERÉ BUDETE CHTÍT UZNAT, PŘED ODJEZDEM!

Po příjezdu - uznání pobytu

Po návratu ze stáže je pak zapotřebí do evidence pobytu v ISu nahrát sken Confirmation of Study Period a Transcript of records (výpis známek) pro studijní pobyt, nebo Confirmation of Placement pro praktickou stáž.

O uznání žádejte co nejdřív to je možné, nejpozději do měsíce od získání výpisu známek nebo ukončení stáže.

Jak si uznat předměty ze studijního pobytu
V evidenci pobytů a stáží vložíte potvrzení o studiu, výpis známek a pak absolvované splněné kurzy na zahraniční instituce podle vyplněného Learning Agreementu, viz zde. Následně si požádáte o uznání.

A co v případě praktického pobytu? U nás na fakultě si obvykle žádáte o uznání kurzu XD110 Zahraniční pracovní pobyt (na některých ústavech mají jiný kód předmětu - proto vždy řešte s oborovým koordinátorem ještě před podpisem Training Agreementu), který vložíte v evidenci pobytů a stáží a požádáte si o jeho uznání, podrobnější návod zde.

Nevíte si s tím rady?
Pro radu s výběrem kurzů či vyplněním potřebných dokumentů kontaktujte oborového koordinátora.
Pokud jde o uznávání, kontaktujte svou studijní referentku.

Oboroví koordinátoři

Oddělení pro doktorské studium, kvalitu, akademické záležitosti a internacionalizaci

Bc. Valeriia Denysenko

telefon: 549 49 3149
e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.