Bez popisku

Bez popisku

Tereza Křivská (3. ročník bakalářského studia)

"Na tento obor jsem nastoupila bez velkých očekávání s jedním cílem – dozvědět se co nejvíce o buňkách a jak fungují. Byla jsem velmi mile překvapena, že ač je univerzita velký kolos, vždy se mi dostalo osobního přístupu a nebyl problém se na čemkoli domluvit. Na specializačních předmětech se mi líbil velký důraz na propojení s praxí. Nejvíce jsem vděčná za prezentaci pracovišť, kam jsme mohli hned od prvního ročníku po domluvě s daným vedoucím chodit. Předměty společné s dalšími specializacemi mi daly potřebný teoretický základ pro pochopení základních principů metod i buněčné biologie. O buněčné světě jsem se tedy dozvěděla spoustu nového a snad si celý balíček brzo rozšířím na magisterském studiu."

Bez popisku

Běla Stejskalová (3. ročník bakalářského studia)

Už od dětství mě fascinovalo vše živé a zajímalo mě "jak to vlastně funguje". Na střední škole mě uchvátila komplexita a důmyslnost buněk, které měly nejblíž k odpovědi na mou dětskou otázku. Vzhledem k tomu, že jsem se po střední škole chtěla vydat po stezce výzkumníka v oblasti nádorů, buněčná biologie nebyla těžká volba. Díky velice ochotnému přístupu vyučujících jsem se snadno vžila do fungování na vysoké škole. To mi umožnilo se hned ke konci prvního ročníku chopit příležitosti a postupně se začlenit do týmu jedné z laboratoří Masarykovy univerzity. Přestože studium není zrovna procházka růžovým sadem, svou volbu oboru bych určitě neměnila.

Bez popisku

Andrea Lacigová (3. ročník bakalářského studia)

"Když jsem se rozhodla věnovat se během studia pro mě fascinujícímu světu buněk, bylo už jen otázkou času, než jsem našla teprve nedávno otevřenou specializaci věnující se přímo buněčné biologii právě na Masarykově univerzitě. Neměla jsem o svém výběru pochybnosti ani před začátkem mého prvního semestru, ale ani jsem nedoufala, že by studium mohlo tak přesně naplnit má očekávání. Nejpříjemnějším překvapením vůbec bylo, že nám ihned od začátku byla prezentována specializovaná pracoviště, kam bychom se i jako nezkušení studenti bakalářského programu mohli hlásit a najít tak přesně cestu, kterou bychom se chtěli ubírat. Všechny laboratoře nám byly prezentovány lidmi, kteří mají o svou práci opravdu zájem a pokaždé mě znovu nadchli pro mnou zvolený obor. Od počátku studia jsem neměla důvod svého rozhodnutí litovat, a to ani přes složitou epidemiologickou situaci, kdy se všichni vyučující snažili vést výuku co nejbezpečněji a přitom stále ve stejné kvalitě."

 

Bez popisku

Adéla Kubištová (1. ročník navazujícího magisterského studia)

"Na specializaci Buněčná biologie asi nejvíc oceňuji velmi ochotný a vstřícný přístup vyučujících snad ve všech předmětech, které jsem zatím absolvovala, a také kombinaci předmětů společného oborového základu plus těch specializačních – v rámci nich máme hned v prvním ročníku možnost zjistit, jak práce ve vědě a výzkumu vlastně vypadá a čím se jednotlivé výzkumné laboratoře v oblasti buněčné biologie zabývají. Sama jsem si hlavně díky těmto seminářům uvědomila, jaké konkrétní oblasti bych se chtěla věnovat, a tak jsem se hned od začátku druhého ročníku mohla pomalu začít zapojovat do vědecké činnosti jedné z laboratoří, která mě zaujala nejvíc. Celkově studium této specializace splnilo (a předčilo) všechna moje očekávání a jsem tu moc spokojená."

 

Bez popisku

Bc. et Bc. Samuel Hollý (absolvent bakalářského studia)

"Buněčnou biologii, ako úplne novú špecializáciu bakalárskeho študijného programu Experimentální a molekulární biologie, som si vybral, pretože už na predchádzajúcom štúdiu odboru Optika a optometrie Lékařské fakulty MU ma zaujala práve jej klinická časť a neskôr aj konkrétna oblasť dedične podmienených ochorení oka, ktorej bola moja záverečná práca venovaná. Na výuke sa mi osobne páčilo jej rozdelenie do predmetov spoločného základu a predmetov špecializačných, ktoré sú určené de facto našej špecializácii. Už počas prvého semestra sme mali možnosť sa oboznámiť s výskumnou činnosťou pracovísk a laboratórií buněčné biologie, čo nám už takto na začiatku môže pomôcť zvoliť si oblasť, ktorá nás fascinuje najviac. Práve vďaka tomu som mal aj príležitosti naraziť na výskumnú činnosť vedeckej skupiny z Ústavu histologie a embryologie LF MU na čele s dr. Tomášem Bártou, ktorá sa zaoberá štúdiom retinálnych organoidov vytvorených z ľudských pluripotentných kmeňových buniek a s ktorou som mal možnosť spolupracovať a získavať tak veľa cenných skúseností do budúcnosti."

Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.