Děkani přírodovědných fakult jednali o nedostatku učitelů

Děkani a děkanky přírodovědných fakult jednali na setkání v Plzni o nedostatečném počtu učitelů přírodovědných předmětů, který začíná významně trápit české základní a střední školství. Nedostatek učitelů těchto předmětů způsobuje stárnutí těch stávajících ale také nezájem o studium učitelství těchto aprobací u nastupující generace. Přírodovědné fakulty jsou připraveny pomoci s řešením tohoto problému, který může vyústit až v nedostatek klíčových profesí, a vyzvaly proto ministerstvo školství k jednání.

4. 7. 2022 Tereza Fojtová

Na setkání Asociace děkanů přírodovědných fakult, které se konalo ve dnech 13. a 14. června pod patronací Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni, děkani diskutovali také o úpravě Metodiky 17+ a novele zákona o pedagogických pracovnících, ve které hrozí nedostatečný akcent na tzv. aprobovanost.