Pravidla pro rozvoj a vzdělávání zaměstnanců a nabídka školení v nové fakultní sekci Portálu
Přinášíme vám informace o nové směrnici Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců na Přírodovědecké fakultě MU a o nové sekci Portálu pro zaměstnance.
Dne 14. září 2022 se v univerzitním kampusu Bohunice uskutečnil mezifakultní PhD day. Akce byla koncipována jako informační setkání pro nové doktorandy, které jim poskytlo potřebné informace týkající se doktorského studia, možností mezioborové přípravy, studentských soutěží a prezentace oblíbených mobilitních programů. Pozváni byli také stávající studenti magisterského studia, kteří již nyní o doktorském studiu uvažují. PhD day jim tak umožnil poodhalit očekávání, která na ně toto studium bude klást, ale také výhody, které jim může přinést.
Během PhD dne se účastníkům představily všechny zúčastněné fakulty (MUNI SCI, MUNI SPORT, MUNI MED, MUNI PHARM) a CEITEC Institut prostřednictvím svých zástupců, kteří se podělili o možnost podpory svých doktorandů prostřednictvím mentoringu, TAC (Thesis Advisory Committee) a sociálních sítí pro budování vědecké komunity.
Jedním z vrcholů letošního doktorandského dne bylo podepsání Memoranda o spolupráci při rozvoji doktorského studia mezi fakultami v Univerzitním kampusu Bohunice (MUNI SCI, MUNI SPORT, MUNI MED), Farmaceutickou fakultou a CEITEC Institutem. Toto spojení umožnilo užší spolupráci a sdílení v oblasti mezioborového vzdělávání doktorandů. Byla tím připravena půda pro vznik nového studijního programu MUNI Mendel Doctorandus, jehož slavnostního představení se v rámci doktorandského dne ujal proděkan Přírodovědecké fakulty Luděk Bláha.
Nový obor MUNI Mendel Doctorandus nabízí svým studentům možnost mezioborového vzdělávání, získání měkkých dovedností a prodloužené zahraniční stáže. V neposlední řadě, úspěšný absolvent tohoto programu získá také evropský doktorát, což je nepochybně velkým benefitem v profesní kariéře našich doktorandů.
Přinášíme vám informace o nové směrnici Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců na Přírodovědecké fakultě MU a o nové sekci Portálu pro zaměstnance.
Mary Kate O‘Regan vede úspěšný program HR Excellence in Research pro University College Cork a je vedoucí hodnotitelkou Evropské komise v oblasti HR Excellence in Research. Zároveň je hlavní řešitelkou projektu CARDEA zaměřeného na roli manažerů ve výzkumu a financovaného z programu Horizont Evropa. V rámci workshopu, který se uskutečnil na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity a byl věnován přípravě fakulty na obnovení certifikátu kvality personálních procesů, HR Excellence in Research Award, se podělila o své zkušenosti a o nové trendy v oblasti řízení lidských zdrojů.