HR AWARD tým se zúčastnil HR Strategy workshopu pořádaného univerzitou v Antverpách

19. 10. 2018

V polovině října 2018 cestoval HR Award tým do Belgie na Univerzitu v Antverpách (UoA), kde se HR Strategy workshop konal. Zorganizoval jej HR tým univerzity speciálně pro české instituce, které se o logo HR Award v současné době uchází (např. Mendelova univerzita v Brně, Technická univerzita v Liberci a jiné).  Setkali jsme se s paní Karen Vandevelde, členkou hodnotitelského týmu projektu v rámci Evropské komise a dedikovanou ambasadorkou projektu pro ČR a zároveň personální ředitelkou UoA, a také jejím skvělým HR týmem. Dostali jsme odpovědi na naše otázky vztahující se k analýze a akčnímu plánu HRS4R a měli jsme možnost vidět zblízka úspěšnou implementaci akčního plánu na univerzitě.

Témata workshopu byla:  Otevřený a transparentní nábor (OTM-R), Systém kariérního růstu pro doktorandy a postdoktorské vědce (postdoc), Systém hodnocení vědců, Pracovní podmínky a sociální zabezpečení – role  International Staff Office pro zahraniční vědce.