Návštěva University College Cork v Irsku

V říjnu 2022 jsme dostali možnost navštívit University College Cork v Irsku, která v dubnu 2021 podruhé úspěšně obhájila ocenění HR Excellence in Research Award. Zahraniční cesty jsme se zúčastnili společně s kolegyněmi a kolegy z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a VUT Brno.

7. 11. 2022

Naší milou hostitelkou byla Mary Kate O’Regan, která UCC reprezentuje na pozici HR Business Manager, je zároveň ambasadorkou a vedoucí hodnotitelkou HR Excellence in Research Award v rámci Evropské komise, a naším velkým vzorem.

Hostitelé pro nás připravili pestrý a inspirativní program: způsob financování výzkumu na UCC, zaměstnávání v irském veřejném sektoru, nábor a získávání vědeckých pracovníků, vzdělávání a rozvoj PhD studentů i zaměstnanců, i inovativní projekt CARDEA zaměřený na roli manažerů ve výzkumu. Načerpali jsme motivaci k další přípravě fakulty k recertifikaci, tj. obhájení loga HR Excellence in Research, a užitečné tipy ze školení vedených Mary Kate O´Regan, a zároveň jsme dostali velký prostor představit implementaci personální strategie HRS4R na naší fakultě.

Děkujeme našim hostitelům za přijetí a velmi podnětné a přínosné diskuse v rámci sdílení informací.