Publikace v časopise Cell a pozvání na online přednášky

with Žádné komentáře
Bryjalab zaznamenal v poslední době hned několik úspěchů v oblasti výzkumu Wnt signalizace a choroidního plexu! (choroidní plexus je hustě prokrvená část mozku, jejíž hlavní funkcí je tvroba mozkomíšního moku)
Právě jim na toto téma vychází spoluautorská publikace v prestižním časopise Cell (IF 38.637) – A cellular and spatial map of the choroid plexus across brain ventricles and ages, která vznikla ve spolupráci s Harvard University a Massachusetts Institute of Technology.
Velkou zásluhu na této publikaci má absolvent OFIŽ, Mgr. Karol Kaiser, Ph.D. (z laboratoře V. Bryji, nyní působící jako postdoc na University of Basel), kterému zároveň vychází ještě nová prvoautorská publikace s tématem choroidního plexu, která vznikla ještě za doby jeho působení na OFIŽ.
Publikace poznatků o tématu Wnt a choroidního plexu vedla také hned ke dvěma pozváním k přednesení přednášky o tomto výzkumu na významných vědeckých online platformách!
Gratulujeme! A srdečně Vás zveme ke sledování přednášek!:

Wnttalks

We cordially invite you to the Wnttalks, where Karol Kaiser, Ph.D. will present his research focused on Wnt5 and choroid plexus in a talk:

Meis1-Wnt5a axis – The story of two choroid plexuses

When: Thursday 6. 5. 2021 at 11.00 and at 18.00

link to join will be published soon at: https://wnttalks.wordpress.com/

Wnttalks is a prestigious world-wide platform for online talks of Wnt researchers to present their work within Wnt community as an online version of renowned Gordon Research Conferences.

We are very proud and honoured that our research topic has been nominated for the talk!

‘Development presents…’

Our article has been chosen by the Development editor Paola Arlotta (Harvard Stem Cell Institute) and selected for the monthly webinar „Development presents ….“ !

The topic will be introduced by the first author Karol Kaiser, Ph.D.:

MEIS-WNT5A axis regulates development of 4th ventricle choroid plexus

When: Wednesday 12. 5. 2021 at 17.00

Register to attend at: https://thenode.biologists.com/development-presents-may-webinar/development-presents/