Vítězka celostátního kola SOČ

with Žádné komentáře

O víkendu se v Plzni konalo celostátní kolo přehlídky Středoškolské odborné činnosti. Vítězové krajských kol se utkali o národní první místa v celkem 18 kategoriích od přírodních věd až po ekonomii, historii nebo informatiku.

Velkým úspěchem je první místo studentky Adrieny Jedličkové (Gymnázium, Tř. Kpt. Jaroše, Brno) v kategorii 4 Biologie a vědy o Zemi. Adriena zvítězila s prací Inhalace nanočástic olova způsobuje degenerativní změny v mozkové tkáni. Práce vznikla pod vedením doc. Marcely Buchtové z OFIŽ na Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR. Adriena také za tuto práci už v květnu získala Cenu Učené společnosti ČR pro středoškolské studenty.

Studentka Jedličková spolu s prvním místem SOČ získala širší nominaci na účast v zahraniční soutěži, návrh do soutěže o cenu České hlavičky – SANITAS „Život a zdraví člověka“, Cenu Nadačního fondu J. Heyrovského, Cenu MŠMT (poukázka ALZA) a Cenu Českého svazu vědeckotechnických společností (1. místo 3500 Kč).

Spolu s Adrienou zvítězily také dvě další studentky z Ústavu experimentální biologie, a to v kategoriích Molekulární biologie (Loschmidtovy laboratoře) a v kat. Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství (Oddělení exp. biologie rostlin). Seznam všech oceněných spolu s odkazy na jejich videa najdete zde.

K mimořádnému úspěchu Adrieně moc gratulujeme!