HR Award tým navštívil Univerzitu v Postupimi v Německu

Na počátku září jsme dostaly možnost navštívit University of Potsdam, instituci, která úspěšně obhájila HR Award pro další certifikační období. Zahraniční cesty jsme se zúčastnily společně s kolegyněmi z dalších MU fakult – Filozofické fakulty, Fakulty sociálních studií, Ekonomicko-správní fakulty a Pedagogické fakulty. Naší hlavní hostitelkou byla Dr. Tina Urbach, koordinátorka HR Award.

22. 9. 2022

Cílem setkání bylo vzájemné sdílení praktických zkušeností a inspirace, získali jsme také tipy a rady pro fázi implementace projektu, ve které se právě nacházíme – přípravu na obnovení certifikace HR Excellence in Research Přírodovědecké fakulty, včetně tzv. Site Visit neboli osobní návštěvy hodnotitelů HRS4R za Evropskou komisi, která nás čeká v roce 2024. V rámci programu jsme nejprve přednesly prezentaci o Masarykově univerzitě, její struktuře a stavu implementace HR Award na jednotlivých součástech. Následně jsme s účastníky setkání diskutovali specifická témata: školení a rozvoj vědců a vědkyň v rané fázi kariéry, internacionalizaci, výzkumné aktivity a jejich zdroje financování, genderovou rovnost a antidiskriminaci, výběrová řízení a další zajímavé oblasti. Věříme, že načerpané informace a zkušenosti využijeme i na naší fakultě, že námi sdílená dobrá praxe obohatila naše hostitele a děkujeme našim hostitelům za vřelé přivítání.

Photo: Thomas Roese