MU aplikace na seznamování s předpisy

Přinášíme informaci o nové aplikaci zjednodušující zasílání předpisů, se kterými by se zaměstnanci a zaměstnankyně Přírodovědecké fakulty MU měli seznamovat na základě svého pracovního zařazení a v návaznosti na povinnosti vyplývající ze Zákoníku práce. Všichni budou dne 30.6.2022 systémovým emailem vyzváni k seznámení s vybranými MU předpisy. Aplikace Seznamování s předpisy bude přístupná všem osobám přihlášeným do IS MU na tomto odkazu: https://is.muni.cz/auth/predpisy/.

29. 6. 2022 Zuzana Hrabovská

Po obeznamované osobě bude v aplikaci pro seznamování s předpisy požadováno si předpis prostudovat a potvrdit své seznámení s dokumentem. To vše ve lhůtě stanovené správcem předpisu, tj. 10 dnů. Celkem budou jedné osobě odesílány maximálně tři upozorňující e-maily. Pokud daný zaměstnanec/kyně ani tak nestihne potvrdit seznámení s obsahem dokumentu, bude na tuto skutečnost upozorněn správce daného předpisu. Ten může obnovit zasílání upozorňujících e-mailů nebo podniknout jiné kroky k nápravě. Všechny relevantní předpisy, ať již přečtené či nepřečtené, zůstanou v aplikaci přístupné i pro pozdější prostudování.

V první fázi proběhne přes tuto aplikaci seznámení s vnitřními předpisy obecně platnými na Masarykově univerzitě, v další fázi přijde na řadu seznamování s interními fakultními předpisy, případně předpisy vztahujícími se ke konkrétnímu pracovišti. Aplikace bude využívána také v připravovaném fakultním systému zjednodušujícím nástup a adaptaci nováčků, který je jedním z výstupů akčního plánu HR Award/HRS4R.

Věříme, že tato aplikace bude pro zaměstnance a zaměstnankyně přínosná: zpohodlní a zpřesní jim přístup k oficiálním dokumentům a také očekávaným znalostem souvisejícím s výkonem práce na konkrétních pracovních pozicích a pracovištích.