Na Přírodovědecké fakultě MU proběhl workshop k obnově HR Excellence in Research Award vedený Mary Kate O’Regan z University College Cork

Workshop s užitečnými tipy a doporučeními k přípravě na obnovení HR Excellence in Research Award uspořádalo na Přírodovědecké fakultě MU oddělení HR Award. Hlavním hostem a řečníkem byla Mary Kate O’Regan z University College Cork v Irsku.

30. 5. 2023 Barbora Wahlová

Foto: Irina Matusevic

Workshopu, který uvedli tajemník Přírodovědecké fakulty a proděkan pro rozvoj a kvalitu se zúčastnili zaměstnanci a Ph.D. studentky a studenti fakulty, kolegyně z HR Award týmů dalších pracovišť MU a také návštěva z výzkumného centra ICRC brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny. Workshop byl věnován přípravě instituce na obnovení certifikace HR Excellence in Research Award a přípravě na hodnoticí návštěvu zástupců Evropské komise na fakultě (tzv. Site Visit).

Mary Kate O´Regan ve své prezentaci zdůraznila, jaké jsou přínosy implementace personální strategie HRS4R (HR Strategy for Researchers) pro výzkumnou instituci, a sdílela užitečné tipy i doporučení k přípravě na obnovení HR Excellence in Research Award.

Přejete si podílet se na tvorbě personální strategie a zastupování Přírodovědecké fakulty na Site Visit? Jste velmi vítáni, ozvěte se nám! HR Award Office SCI MUNI

Mary Kate O‘Regan vede úspěšný program HR Excellence in Research pro University College Cork a je vedoucí hodnotitelkou Evropské komise v oblasti HR Excellence in Research. Zároveň je hlavní řešitelkou projektu CARDEA (zaměřeného na roli manažerů ve výzkumu) financovaného z programu Horizont Evropa. Na univerzitě v Corku je zodpovědná za sladění univerzitní a personální strategie s kariérními cíli výzkumných pracovníků a je autorkou vzdělávacího programu pro Ph.D. Studenty (Odyssey).

Foto: Irina Matusevic