Molecular and Cell Biology – nový NMgr. program v angličtině

with Žádné komentáře
Novinkou na Přírodovědecké fakultě, ke které velkou měrou přispělo OFIŽ, je nový navazující magisterský studijní program Molekulární a buněčná biologie (Molecular and Cell Biology), jehož výuka bude probíhat v angličtině. Jedná se vůbec o první studijní program PřF v angličtině. Výuka tohoto programu začne od příštího akademického roku 2021/2022 a již nyní je možné podávat přihlášky ke studiu.
Cílem programu Molekulární a buněčná biologie je nabídnout magisterské vzdělání anglicky mluvícím studentům, kteří absolvovali bakalářské studium biologie nejrůznějšího zaměření. Učební plán je navržen tak, aby vysvětlil principy molekulární a buněčné biologie pomocí různých modelových systémů – od mikroorganismů po rostlinné, živočišné a lidské buňky a zahrnuje teoretické i praktické kurzy.
Jedná se o studium v angličtině pro samoplátce. Poplatek za akademický rok činí 3000 EUR.

Takže pokud máte přátele v zahraničí, kteří by měli zájem studovat na Masarykově univerzitě, neváhejte jim předat bližší informace.