Embryologický workshop pro studenty středních škol

with Žádné komentáře
Minulý týden studenti Mgr. Michael Killinger & Bc. Tereza Szotkowská z Laboratoře molekulární morfogeneze doc. Marcely Buchtové připravili embryologický workshop pro studenty ze středních škol.
Studenti nejprve pozorovali různá vývojová stádia kuřat a pomocí příručky se je snažili rozeznat a určit. Poté otevírali vajíčka, ze kterých odebrali a očistili embrya, na nichž se naučili rozlišit jednotlivé embryonální struktury.
V další části workshopu do kuřecího embrya studenti zkoušeli umístit gelovou kuličku tak, aby embryo bylo schopné další inkubace i s vloženou kuličkou (studenti používali pouze kuličky ve fyziologickém roztoku, ale v reálném výzkumu se ke kuličce přidávají různé reagenty, které vedou k různým fenotypům, které pak vědci zkoumají.)
Děkujeme za účast! Snad se workshop líbil a jednou účastníky workshopu přivítáme mezi naše studenty. 🙂