Vzhledem k aktuálnímu epidemiologickému vývoji je univerzitní eskalační semafor, s platností od pondělí 12. října 2020, přepnut na červený stupeň pohotovosti. Více informací zde.

Učitelství deskriptivní geometrie pro střední školy

Naučíme Vás vidět.

Termíny přihlášek

Co se naučíte

Chcete se stát učiteli deskriptivní geometrie na střední škole? Na Masarykově univerzitě k tomu máte ty nejlepší podmínky.

Pokud jste absolventy bakalářského programu Matematika nebo Matematika se zaměřením na vzdělávání a máte tedy teoretický základ v řadě matematických disciplín, toto navazující magisterské studium vám poskytne ucelené vzdělání v oblasti deskriptivní geometrie a její didaktiky.

Tímto studiem si vybudujete a prohloubíte potřebné metodické, didaktické a další všeobecné znalosti a schopnosti pro udělení aprobace středoškolského učitele deskriptivní geometrie. Získáte široký přehled o zobrazovacích metodách používaných v technické praxi a jejich aplikacích.

Po absolvování tohoto programu získáte všechny potřebné předpoklady k tomu, abyste mohli na patřičné odborné úrovni a s potřebnými metodickými a didaktickými znalostmi pracovat jako středoškolští učitelé deskriptivní geometrie

Program Učitelství deskriptivní geometrie pro střední školy budete studovat v kombinaci s programem Učitelství matematiky pro střední školy, je proto potřeba, abyste měli ukončené bakalářské vzdělání v matematice.

Jako studenti přírodovědecké fakulty budete moci využívat krásné prostředí botanické zahrady i moderní vybavení knihovny a studoven.

Je studium programu pro vás?

Odpovězte si na tyto otázky:

• Máte dobrou prostorovou představivost?
  • Absolvovali jste bakalářský program Matematika nebo Matematika se zaměřením na vzdělávání?
  • Chcete zlepšit výuku deskriptivní geometrie na středních školách?
  • Baví vás práce s mladými lidmi?

Pokud ano, pak si k nám podejte přihlášku!

Praxe

V průběhu studia vás čeká celá řada různě zaměřených praktických předmětů. Na vaši praxi na střední škole vás bude nejdříve připravovat Reflektivní seminář; po jeho absolvování vás na vybraných školách bude čekat množství náslechů u zkušených středoškolských učitelů. A pak si při vlastních výstupech před studenty vyzkoušíte, jak vás studium připravilo na nelehkou, leč nesmírně krásnou pedagogickou práci.

Sami si budete chystat přípravy a přemýšlet o tom, jak nejlépe naučit studenty vámi připravenou látku. Jedině tak se totiž můžete stát opravdu dobrými učiteli a převést do praxe dlouhé roky vaší teoretické přípravy.

Na praxi vás budou připravovat i speciální semináře, jako například Učitel a provoz školy, vedené zkušenými středoškolskými učiteli, kteří vás nechají nahlédnout do problematiky provozu školy.

Chcete vědět víc?

Uplatnění absolventů

Po absolvování tohoto navazujícího magisterského studia budete plně připraveni pracovat jako středoškolští učitelé deskriptivní geometrie.

Možnosti studia

Do vybraného programu nelze založit přihlášku. Jeho studijní plány lze studovat v následujících programech:

Předměty

Jak může vypadat vaše studium:

Navazující studium

Informace o studiu

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma prezenční ne
kombinovaná ne
Možnosti studia jednooborově ne
jednooborově se specializací ne