Učitelství deskriptivní geometrie pro střední školy

Navazující magisterské studium v prezenční formě.

Program je možné studovat pouze jako vedlejší program v kombinaci s jiným programem.

Termíny přihlášek

Co se naučíte

Chcete se stát učiteli deskriptivní geometrie na střední škole? Na Masarykově univerzitě k tomu máte ty nejlepší podmínky. 

Pokud jste absolventy bakalářského programu Matematika nebo Matematika se zaměřením na vzdělávání a máte tedy teoretický základ v řadě matematických disciplín, toto navazující magisterské studium vám poskytne ucelené vzdělání v oblasti deskriptivní geometrie a její didaktiky.

Tímto studiem si vybudujete a prohloubíte potřebné metodické, didaktické a další všeobecné znalosti a schopnosti pro udělení aprobace středoškolského učitele deskriptivní geometrie. Získáte široký přehled o zobrazovacích metodách používaných v technické praxi a jejich aplikacích. 

Po absolvování tohoto programu získáte všechny potřebné předpoklady k tomu, abyste mohli na patřičné odborné úrovni a s potřebnými metodickými a didaktickými znalostmi pracovat jako středoškolští učitelé deskriptivní geometrie

Program Učitelství deskriptivní geometrie pro střední školy budete studovat v kombinaci s programem Učitelství matematiky pro střední školy, je proto potřeba, abyste měli ukončené bakalářské vzdělání v matematice. 

Jako studenti přírodovědecké fakulty budete moci využívat krásné prostředí botanické zahrady i moderní vybavení knihovny a studoven.

Je studium programu pro vás?

Odpovězte si na tyto otázky: 

  • Máte dobrou prostorovou představivost?
  • Absolvovali jste bakalářský program Matematika nebo Matematika se zaměřením na vzdělávání?
  • Chcete zlepšit výuku deskriptivní geometrie na středních školách?
  • Baví vás práce s mladými lidmi? 

Pokud ano, pak si k nám podejte přihlášku!

„Naučíme Vás vidět.“

Praxe

V průběhu studia vás čeká celá řada různě zaměřených praktických předmětů. Na vaši praxi na střední škole vás bude nejdříve připravovat Reflektivní seminář; po jeho absolvování vás na vybraných školách bude čekat množství náslechů u zkušených středoškolských učitelů. A pak si při vlastních výstupech před studenty vyzkoušíte, jak vás studium připravilo na nelehkou, leč nesmírně krásnou pedagogickou práci.

Sami si budete chystat přípravy a přemýšlet o tom, jak nejlépe naučit studenty vámi připravenou látku. Jedině tak se totiž můžete stát opravdu dobrými učiteli a převést do praxe dlouhé roky vaší teoretické přípravy.

Na praxi vás budou připravovat i speciální semináře, jako například Učitel a provoz školy, vedené zkušenými středoškolskými učiteli, kteří vás nechají nahlédnout do problematiky provozu školy.

Chcete vědět víc?

http://www.math.muni.cz/pro-studenty/studium-magisterske-studium.html

Uplatnění absolventů

Po absolvování tohoto navazujícího magisterského studia budete plně připraveni pracovat jako středoškolští učitelé deskriptivní geometrie.

Možnosti studia

Sdružené studium

V rámci sdruženého studia má uchazeč na magisterském stupni možnost věnovat hlavní část studia (80 kreditů) jednomu studijnímu programu, který si doplní dalším – tzv. vedlejším (40 kreditů). Student se zapisuje do studijního programu, ve kterém absolvuje hlavní studium, na vysokoškolském diplomu má potom programy uvedeny oba dva.

Kombinace s programy z Přírodovědecké fakulty


Navazující studium

Informace o studiu

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma prezenční ano
kombinovaná ne
distanční ne
Možnosti studia jednooborově ne
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ano
Doba studia 2 roky
Vyučovací jazyk čeština
Bodové hranice a počty přijatých z minulých let

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

Potřebujete zjistit něco o přijímacím řízení, TSP, termínech nebo máte jinou obecnou otázku?

Napište nám na prihlaska@muni.cz.

Zajímá vás obsah a podmínky studia programu Učitelství deskriptivní geometrie pro střední školy? Zeptejte se přímo konzultanta programu:

RNDr. Jan Vondra, Ph.D.

Konzultant programu

e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.