Univerzita třetího věku

U3V organizuje rektorát Masarykovy univerzity, informace na: www.u3v.muni.cz. Posluchači se každoročně zúčastňují exkurze do botanické zahrady.

Exkurze posluchačů U3V provázíme po skleníkových sbírkách stejně jako jiné exkurze. Vzhledem k věku posluchačů U3V je vhodnější, když se exkurze konají v chladnějším období roku, kdy ve sklenících není takové horko.

Předem nahlášeným exkurzím je ve sklenících od 9 do 15 hodin poskytován na požádání průvodce, který podá odborný výklad. Výklad se neposkytuje v době výstav a o víkendech. Exkurze jen do venkovní zahrady, kam je vstup volný a kde neprovázíme (hlavně kvůli hluku z ulice), není nutné nahlašovat.

Exkurze do skleníků je vhodné nahlašovat pomocí e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to alespoň pár dní předem, lépe i dříve, pokud chcete mít zaručen volný termín. Na telefonu nejsme vždy k zastižení. Po nahlášení není již nutné opakovaně objednání potvrzovat před příjezdem. Vjezd do areálu není možný. Vchod je přes vrátnici fakulty. V objednávce uveďte den, hodinu, počet osob, jméno školy a požadavek na průvodce, zaměření či délku exkurze.

Bez průvodce je vstupné do skleníků pro posluchače 50 Kč, s průvodcem 60 Kč, stejnou částku platí i doprovod při své první návštěvě v každém roce. V době výstav se vstupné liší.

Výklad ve sklenících je odborný. Délka exkurze ve skleníku je závislá na tom, kolik má skupina času a jak to studenty zajímá, obvykle 1-2 vyučovací hodiny. Délku výkladu můžeme přizpůsobit požadavku učitele. 

Exkurze bez průvodce si  může výklad pustit z mluvících panelů (i anglicky) nebo si zájemci mohou informace přečíst na panelech, u rostlin jsou jmenovky.