Ostatní exkurze

Předem nahlášeným exkurzím nad deset osob je ve sklenících od 9 do 15 hodin poskytován na požádání průvodce, který podá odborný výklad. Výklad se neposkytuje v době výstav a o víkendech. Exkurze jen do venkovní zahrady, kam je vstup volný a kde neprovázíme (hlavně kvůli hluku z ulice), není nutné nahlašovat.

Exkurze do skleníků je vhodné nahlašovat pomocí e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to alespoň pár dní předem, lépe i dříve, pokud chcete mít zaručen volný termín. Na telefonu nejsme vždy k zastižení. Po nahlášení není již nutné opakovaně objednání potvrzovat před příjezdem. Vjezd do areálu není možný. Vchod je přes vrátnici fakulty. V objednávce uveďte den, hodinu, počet osob, jméno organizace a požadavek na průvodce, zaměření či délku exkurze.

Vstupné do skleníků pro účastníky exkurzí je s průvodcem obvykle 60 Kč. Jednou ročně na jaře se koná komentovaná prohlídka pro veřejnost, termín je vyvěšen na webu a na facebooku a je třeba se dopředu nahlásit, vstupné se může lišit od běžného.

Výklad ve sklenících je odborný. Délka exkurze ve skleníku je závislá na tom, kolik má skupina času a jak to účastníky zajímá, obvykle 1-2 vyučovací hodiny. Délku výkladu můžeme přizpůsobit požadavku posluchačů.