Mateřské školy

Děti z mateřských škol často navštěvují venkovní část zahrady, kde je učitelky seznamují se základními druhy rostlin. Při prohlídce zahrady musejí učitelky dbát na to, aby děti nevstupovaly na záhony a netrhaly žádné rostliny.

Při zájmu o prohlídku skleníků nabízíme v zimním období (listopad až únor) speciální program pro mateřské školy nazvaný Poznej rostliny všemi smysly. Jde o interaktivní prohlídku skleníků určenou speciálně pro mateřské školy. Prohlídka má za cíl zábavnou formou seznámit děti se zajímavými rostlinami rostoucími ve sklenících botanické zahrady (zejména s vanilkou, bavlníkem, cukrovou třtinou, masožravými rostlinami, eukalyptem, kávovníkem, bambusem, ananasem a s kaktusy). Dalším cílem je vést děti k uvědomění, k čemu všemu lidé rostliny využívají. Délka programu je přibližně 60 minut, závisí zejména na zájmu dětí. Program je určen pro zimní období od listopadu do února, kdy je ve sklenících příhodnější klima pro malé děti. Doporučená velikost skupiny je okolo 15 dětí, případně 20 dětí pokud se jedná o děti v předškolním věku. Vstupné je 60 Kč za každé dítě, pedagogický doprovod má vstupné zdarma.

Prohlídky skleníků je vhodné nahlašovat pomocí e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., na který Vám odpovíme. Exkurze je vhodné nahlašovat v dostatečném předstihu (alespoň několik dní předem), při pozdním nahlášení již nemůžeme zaručit volný termín. Na telefonu nejsme vždy k zastižení, protože se často pohybujeme v zahradě. Po nahlášení a schválení termínu exkurze, není již nutné opakovaně termín potvrzovat před příjezdem. Vjezd do areálu bohužel není možný. Vchod do areálu Botanické zahrady je přes vrátnici Přírodovědecké fakulty.