Vysoké školy

Předem nahlášeným exkurzím je ve sklenících od 9 do 15 hodin poskytován na požádání průvodce, který podá odborný výklad. Výklad se neposkytuje v době výstav a o víkendech. Exkurze pouze do venkovní zahrady není nutné nahlašovat (do venkovní části zahrady je vstup volný a kvůli hluku z ulice zde exkurze neprovázíme).

Exkurze do skleníků je vhodné nahlašovat pomocí e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., na který Vám odpovíme. Exkurze je vhodné nahlašovat v dostatečném předstihu (alespoň několik dní předem), při pozdním nahlášení již nemůžeme zaručit volný termín. Na telefonu nejsme vždy k zastižení, protože se často pohybujeme v zahradě. Po nahlášení a schválení termínu exkurze, není již nutné opakovaně termín potvrzovat před příjezdem. Vjezd do areálu bohužel není možný. Vchod do areálu Botanické zahrady je přes vrátnici Přírodovědecké fakulty. V objednávce uveďte den, hodinu, počet osob a ročník studia, jméno školy a požadavek na průvodce či zaměření a délku exkurze.

Výklad ve sklenících je odborný. Délka exkurze ve skleníku je závislá na tom, kolik má skupina času a jak to studenty zajímá, obvykle 1-2 vyučovací hodiny. Délku výkladu můžeme přizpůsobit požadavku učitele. Ceník vstupného najdete zde. Exkurze studentů naší fakulty mají vstup zdarma.

Exkurze bez průvodce si mohou výklad poslechnout v češtině nebo angličtině z mluvících panelů v každém ze skleníků nebo si informace přečíst na informačních panelech. U většiny rostlin jsou umístěny jmenovky.