Úvodní slovo děkana

Tomáš Kašparovský

Milé kolegyně, milí kolegové,

končí nám jarní semestr a já bych vám chtěl touto cestou moc poděkovat za práci, kterou jste během něj odvedli. Děkuji vám, akademickým pracovnicím a pracovníkům, kteří se přímo podílíte na vzdělávání našich studentů, vědkyním a vědcům, kteří svým bádáním posouváte hranice lidského vědění, i všem ostatním, bez kterých by chod fakulty nebyl možný.

Mám velkou radost, že nám do dění na fakultě po dlouhé době výrazně nezasáhla opatření spojená s epidemiologickou situací, se kterými jsme se museli vypořádávat poslední dva roky. Ani tak to nebyla procházka růžovou zahradou, zejména s ohledem na válečný konflikt, který se odehrává na ne až tak vzdálené Ukrajině. Velmi si proto vážím solidarity vás všech, kteří jste se dobrovolně zapojili do pomoci ukrajinským občanům, a jsem na vás hrdý.

Závěrem mi dovolte vám všem popřát klidné léto a příjemnou dovolenou. Věřím, že se vám podaří „dobít baterky“ a načerpat energii pro následující akademický rok.

S přátelským pozdravem

Tomáš Kašparovský