PhD Day 2020 na Přírodovědecké fakultě

15. 10. 2020

V pátek 9. října 2020 se na Přírodovědecké fakultě MU po roce opět konal PhD Day, tentokrát online.

Tento rok byl v trochu jiné podobě než obvykle. Měli jsme možnost navázat na společný PhD Day organizovaný Rektorátem MU. Jejich prezentace a videa poskytla základní orientaci všem doktorským studentům napříč celou univerzitou. My jsme tedy na fakultní úrovni měli možnost věnovat se specifičtějším otázkám, jako jsou aktuální požadavky na mobilitu, možnosti financování, zkušenosti studentů naší fakulty, zajímavosti z knihoven v areálech Kampus Bohunice i Kotlářská, zvyšování kvality doktorského studia a nakonec jsme se věnovali častým dotazům.

Vzhledem k současné situaci jsme se setkali online s téměř 100 účastníky. Potěšila nás aktivní účast našich „čerstvých“ doktorandů v 1. nebo 2. ročníku studia. Příjemným překvapením byl i počet zúčastněných magisterských a bakalářských studentů z různých vědních oborů. Doufáme, že je brzy přivítáme i jako studenty doktorského studia!

Snad byl náš cíl představit doktorské studium na naší fakultě a lépe vás na něj připravit naplněn. Podpora rozvoje studentů jakožto začínajících vědců je jedním z důležitých aspektů nové personální strategie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity – HR Award/HRS4R.

Prezentace PHD DAY 2020 SCI MUNI Záznam