N-exkurze: Na návštěvě u klíšťat

with Žádné komentáře

Osm nadaných primánků i studentů dalších ročníků víceletých gymnázií ve věku 12-14 let zavítalo 29. září v odpoledních hodinách na naše oddělení, aby společně s lektorkou Helenou Nejezchlebovou nahlédli do světa klíšťat. N-exkurze, realizovaná ve spolupráci s JCMM, přinesla odpovědi na mnoho otázek: „Proč je klíště více nebezpečné pro Tvoje prarodiče než pro Tebe? Co má tento živočich společného s biologickými zbraněmi? Jak si Tě najde, když nemá oči, aby se přisálo na Tvoje tělo?“ Na řadu přišly také další otázky i detailní studium klíšťat a jejich okolního světa.

I když někteří studentíci nemohli při mikroskopování sedět a museli při něm pro svoji výšku stát, od zodpovědné a kreativní práce je to rozhodně neodradilo, jak je vidět z fotografií.