Ohlédnutí za 15. ročníkem letní bečky OFIŽ

with Žádné komentáře

Ve čtvrtek 29. června jsme zakončili letní semestr tradiční letní bečkou. Akce se letos konala již po patnácté.

Od brzkého odpoledne se v protorách našeho pavilonu začali scházet naši studenti, absolventi, kolegové a přátelé. Pro děti byl připraven bazének s balónky, kreslení barvami na obličej nebo křídami na chodník. Dospělí se pak dobře bavili nad stoly s občerstvením. Bečky letos k příležitosti svých narozenin částečně zasponzorovali Víťa Bryja a Lukáš Kubala. Občerstvení bylo později doplněno opékáním hermelínů, klobásek nebo buřtů.

V 18h došlo k symbolickému předání moci – prof. Bryja byl povýšen na vedoucího ústavu a následně sám předal vedení OFIŽ doc. Martinu Váchovi.

Příjemným zpestřením výroční bečky bylo doplnění o barovou sekci, drinky Kubala libre, Číž tonik nebo Jipa on the beach zlákaly nejednoho návštěvníka. Dobročinný rozměr letošní akci dodala tombola, výherní byl každý čtvrtý lístek a ceny v tombole pobavily nejednoho výherce skript z organické chemie, pakobylek nebo zážitkových programů. Výtěžek z prodeje putoval na sponzoring kuňáka Cipíska v záchranné stanici Zvířátkov – zasvěcení vědí, že kuna má pro OFIŽ význam téměř magický.

Děkujeme všem, kteří se akce účastnili – podle hrubých odhadů nás bylo přes 120! Děkujeme také organizačnímu týmu z řad zaměstnanců, díky kterému akce proběhla velmi hladce. Těšíme se za rok zase na shledanou.