Fyzická geografie

Podat přihlášku

Přijímací řízení do doktorských programů - akad.rok 2020/2021 (zahájení: podzim 2020)
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 4. 2020

Co se naučíte

Program má za cíl připravovat špičkové odborníky ve specifických vědních oborech fyzické geografie. Absolventi programu by měli být připraveni především na další vědecké kariéry v akademických a výzkumných institucích, ale také na možné uplatnění v soukromém sektoru.

V případě pokračujících vědeckých kariér je u absolventů aktivně podporována dlouhodobá zahraniční zkušenost na pozicích postdoktorandů. Jednotlivé výzkumné skupiny Geografického ústavu pokrývají následující výzkumné okruhy, ve kterých jsou také školeni doktorandi:

• Geomorfologie
  • Meteorologie a klimatologie
  • Hydrologie, limnologie a glaciologie
  • Pedologie a pedogeografie
  • Krajinná ekologie a biogeografie
  • Paleogeografie, paleoklimatologie a paleoekologie

Spojovacím prvkem mezi výzkumnými okruhy jsou sdílené přístrojové a softwarové vybavení, odborné semináře, výroční prezentace Ph.D. kandidátů a vzájemné mentorování Ph.D. kandidátů. Doktorandi jsou motivováni vysokou odbornou kvalitou výzkumu v kompetitivním, ale spolupráci otevřeném prostředí. Vědecký výkon jednotlivých studentů je oceňován jak finančně, tak také např. formou účasti na prestižních zahraničních konferencích.

Praxe

Praxe (nepočítaje v to např. laboratorní a terénní práci) není povinnou součástí doktorského programu Fyzická geografie.

Uplatnění absolventů

Absolventi doktorského programu Fyzická geografie mohou získanou kvalifikaci uplatnit zejména v akademických pracovištích, výzkumných a rezortních ústavech, případně též v soukromém sektoru. Jsou schopni provádět samostatnou vědeckou a výzkumnou činnost v oblasti základního, příp. aplikovaného výzkumu. V širším smyslu jsou připraveni provádět všechny činnosti spojené s vědeckou prací, tzn. zabývat se koncepčními otázkami, vědecko-organizační činností a také výukou a předáváním zkušeností.

Podmínky přijetí

Odborná část tvoří 70 bodů (pro přijetí - min. 35 bodů) a jazyková část tvoří 30 bodů (pro přijetí - min. 15 bodů). Celkově je nutné dosáhnout 50 ze 100 bodů tak, aby v každé části byla dosažena alespoň polovina požadovaných bodů.

Žádné informace nejsou k dispozici

1. ledna –
30. dubna 2020
Termín pro podání přihlášek

Podat přihlášku

Školitelé a výzkumná zaměření dizertačních prací

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Výzkumná zaměření dizertačních prací

Jednooborové studium

Žádná témata nejsou vystavena.

Informace o studiu

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční ano
kombinovaná ano
Možnosti studia jednooborově ano
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ne
Doba studia 4 roky
Vyučovací jazyk čeština
Oborová rada a oborové komise

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

doc. Mgr. Daniel Nývlt, Ph.D.

Konzultant programu

e‑mail: