Kartografie, geoinformatika a dálkový průzkum Země

PřF: Zahraniční uchazeči o doktorské studium (není určeno pro uchazeče z České a Slovenské republiky
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 11. 2019

Představení studijního programu

Doktorský studijní program Kartografie, geoinformatika a dálkový průzkum Země (KGDP) navazuje na původní stejnojmenný studijní obor a upravuje jak formu studia, jeho strukturu i výsledné výstupy. Nová koncepce doktorského studia byla vytvořena s cílem připravit vysoce kvalifikované pracovníky v různých oblastech kartografie, geoinformatiky a dálkového průzkumu Země (DPZ) s odpovídajícím odborným i jazykovým vybavením. Studium je primárně zaměřeno na absolventy magisterských studijních oborů v oblasti kartografie a geoinformatiky, ale také příbuzných oborů (informatika, psychologie, apod.) z českého i mezinárodního prostředí.

Studium prohlubuje teoretické a metodické poznatky s důrazem na téma studentovy disertační práce. Velký důraz je kladen na intenzivní spolupráci se školitelem v rámci studia a zpracování zvolené problematiky. Témata jsou vypisována v návaznosti na řešené výzkumné projekty při snaze o maximální zapojení studentů do probíhajících projektů, a to jak v národním (GAČR; TAČR Éta, Zéta; NAKI aj.) tak zejména mezinárodním prostředí (H2020, Interreg aj.). Součástí studijního programu je také spolupráce s aplikační sférou a příprava absolventů pro další kariéru v rámci i mimo akademickou sféru. Součástí studia je také rozvoj dalších praktických dovedností, zejména kritického myšlení, prezentačních a komunikační ch dovedností a schopnosti vést tým.

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční, kombinovaná
Doba studia 4 roky
Vyučovací jazyk čeština
Oborová rada a oborové komise

Praxe

Praxe (nepočítaje v to samozřejmou laboratorní práci) není povinnou součástí studia.

Uplatnění absolventů

Absolventi jsou schopni intenzivní internacionální a mezioborové spolupráce. Společně s posílením metodického základu výzkumu a širokého spektra moderních výzkumných technologií (virtuální realita, eye tracking, UAV, SDI) se tak otevírají možnosti uplatnění absolventů především jako samostatných, resp. vedoucích, odborných pracovníků zejména v následujících oblastech:

• Vědecko výzkumné organizace a akademické instituce se zaměřením na oblast kartografie, geoinformatiky a DPZ (CzechGlobe, Geonika), ale také další instituce zabývající se oblastí kognitivních věd (Psychologický ústav AV, Fakulta informačních technologií VUT).
  • Komerční sféry, zejména v oblasti výzkumných pracovníků a projektových manažerů v oblasti aplikovaného a smluvního výzkumu.
  • Managementu vědy a projektového řízení.
  • Pracoviště veřejné správy zaměřená na práci s prostorovými daty (typicky v podobě vedoucích pracovníků GIS oddělení od úrovně ministerské až po úroveň regionální), implementaci konceptu Smart Cities atp.

Možnosti studia a předměty

Jednooborové studium

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Žádné informace nejsou k dispozici

Chcete vědět víc?

Žádné informace nejsou k dispozici

Podejte přihlášku

Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 11. 2019

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

doc. RNDr. Petr Kubíček, CSc.

Konzultant programu

e‑mail: